Zahraniční praxe v Schönecku

15. 10. – 26. 10. 2018 žáci Václav Burděj a Vilém Šeda ze 4. F absolvovali zahraniční praxi v Německu. Pracovali dva týdny v německé firmě GK Software. Oba byli velmi spokojeni a užívali si hlavně velmi příjemné prostředí německé firmy. První dny se stali Vašek a Vilém součástí Feriencampu, který firma pořádá v době prázdnin pro děti svých zaměstnanců. Poté byli přiděleni každý do jiné kanceláře, kde plnili zadané úkoly a hlavně pracovali na zlepšení své slovní zásoby.

Exkurze na poště Plzeň 1

Žáci třídy 1.A/S2 oboru vzdělávání Logistické a finanční služby navštívili 25. 10. 2018 poštu Plzeň 1 v Solní ulici. Na poště žáky přivítala vedoucí směny paní Kastnerová, která je následně seznámila s provozem pošty a s jednotlivými pracovišti. Žáci si prohlédli vybavení přepážek, výpravnu zásilek, sál doručovatelů i oddělení hlavní pokladny. Na závěr exkurze si všichni zkusili razítkování zásilek.

Akademie řemesel 2018

18. října 2018 jsme prezentovali naši školu na již 13. ročníku Akademie řemesel v Rokycanech. Pořadatelem celé akce byl ÚP Rokycany ve spolupráci s Městem Rokycany. Pro letošní ročník byl zvolen slogan „Virtuální realita – budoucnost vzdělávání“. Celá akce je určena zejména pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ pro usnadnění jejich rozhodování při volbě studijního nebo učebního oboru. Zájem ze strany základních škol byl velký, ihned po slavnostním zahájení začaly do prostor restaurace Na Střelnici proudit davy zájemců. Představovali jsme jim naše maturitní obory a náš učební obor. O Informační technologii informovaly zájemce Michaela Zíková a Anna Kotvová, informace o Logistických a finančních službách a našem učebním oboru podávali Petr Stašek a Kateřina Štruncová. Všechny zájemce jsme pozvali na dny otevřených dveří, aby se s naší školou mohli ještě lépe seznámit.

Logická olympiáda 2018

28 našich žáků se ve dnech 15. – 21. 10. 2018 zúčastnilo základního kola soutěže. Konkurence byla velmi silná. Letos soutěžilo jen v Plzeňském kraji celkem 823 středoškoláků, což je zhruba o 200 více než v roce předcházejícím (v celé republice pak 11 734 řešitelů). Nejlépe si vedli Jan Skuhra ze 3. E (59. – 61. místo v kraji), Kristýna Galková z 1. A (62. – 67. místo) a Martin Stöckelmayer ze 2. E (71. – 72. místo). Dalších 18 žáků skončilo v první polovině výsledkové listiny. Přestože naši reprezentanti měli velice pěkné výsledky, na postup do krajského semifinále to tentokrát bohužel nestačilo. Všem soutěžícím děkujeme za účast a věříme, že v příštím ročníku soutěže se do krajského klání probojujeme.

Exkurze do firmy GK SOFTWARE v Schönecku

15. 10. 2018 jsme vyrazili na exkurzi do německé firmy GK Software v německém Schönecku. Jak se nám exkurze líbila? Tady pár postřehů od žáků: „Na exkurzi se mi zamlouvalo vybavení firmy. Obecně se mi v Německu líbí prostředí, všechno je čisté a uspořádané. Líbilo se mi moderní prostředí ve firmě. Velice se mi líbilo, jak zaměstnanci tráví i volný čas ve firmě třeba ve fitnes centru. Exkurze byla velice pěkná, líbilo se mi, jakou mají zaměstnanci volnost. Pěkná byla i vyhlídka na Schöneck a okolí“.

// BBCLONE STATISTIC